Male Master 1 Purple

Global Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 Dhahi Althumairi Dhahi Althumairi
United Arab Emirates
1000 2 2 1
2 Antonio Neto Antonio Neto
Brazil
700 2 1 1
2 Saoud Alhmmadi Saoud Alhmmadi
United Arab Emirates
700 2 1 1
4 Osmanzhan Kassimov Osmanzhan Kassimov
Kazakhstan
560 1 1 0
5 Mohammed Salem Alshamsi Mohammed Salem Alshamsi
United Arab Emirates
520 2 2 1
5 Irisney Cezario Barbosa De Lima Irisney Cezario Barbosa De Lima
Ireland
520 1 0 1
7 WILLIAMS CAMPOS WILLIAMS CAMPOS
480 3 1 0
8 Seyed Seena Taghavi Seyed Seena Taghavi
Iran
450 1 0 0
9 Marco Daniel De Abreu Marco Daniel De Abreu
Portugal
440 1 0 1
10 IVO TOMPOROWSKI IVO TOMPOROWSKI
Brazil
430 4 0 0

Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 WILLIAMS CAMPOS WILLIAMS CAMPOS
480 3 1 0
2 Harold Fernando Giraldo Harold Fernando Giraldo
80 0 2 0
2 Wagner Souza Wagner Souza
80 0 0 0
4 Rodrigo Loaiza Rodrigo Loaiza
60 0 1 0
4 WILSON NEIVA WILSON NEIVA
60 1 0 0
4 Williams Campos Williams Campos
60 1 0 0
4 Wilson Neiva Wilson Neiva
60 1 0 0
4 Andre Hamu Andre Hamu
60 1 0 0
4 SERGIO CISNEROS SERGIO CISNEROS
60 0 0 0

Africa Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 Ahmed Radwan Ahmed Radwan
Egypt
360 1 0 0
2 Nsango Jesus Nsango Jesus
Angola
320 0 1 0
3 Nasreldin Nasr Taha Elkobrosly Nasreldin Nasr Taha Elkobrosly
Egypt
240 0 0 1
4 Osvaldo Antonio Osvaldo Antonio
Angola
160 0 0 0
5 Joao Ferreira Joao Ferreira
Angola
140 0 0 1
5 Mariano Almeida Mariano Almeida
Angola
140 1 0 0
5 Walter Coelho Walter Coelho
Angola
140 1 0 0
8 Pedro Cardoso Pedro Cardoso
Angola
120 0 1 0
8 Edmilson Gourgel Edmilson Gourgel
Angola
120 0 1 0
10 Adam Speechly Adam Speechly
South Africa
100 1 0 0
10 Bruno Bandeira Bruno Bandeira
Angola
100 1 0 0
10 Juelson Silvestre Juelson Silvestre
Angola
100 1 0 0
10 Edmilson Gougel Edmilson Gougel
Angola
100 1 0 0

Asia Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 Dhahi Althumairi Dhahi Althumairi
United Arab Emirates
1000 2 2 1
2 Saoud Alhmmadi Saoud Alhmmadi
United Arab Emirates
700 2 1 1
3 Osmanzhan Kassimov Osmanzhan Kassimov
Kazakhstan
560 1 1 0
4 Mohammed Salem Alshamsi Mohammed Salem Alshamsi
United Arab Emirates
520 2 2 1
5 Seyed Seena Taghavi Seyed Seena Taghavi
Iran
450 1 0 0
6 Jassim Mubarak Jassim Mubarak
United Arab Emirates
360 3 0 0
6 Ahmad Babayev Ahmad Babayev
Azerbaijan
360 0 0 2
8 Wuttikrai Srisoprap Wuttikrai Srisoprap
Thailand
340 1 0 1
9 Nurlan Sermagambetov Nurlan Sermagambetov
Kazakhstan
320 0 1 0
10 Mohamed Khalfan Aldarmaki Mohamed Khalfan Aldarmaki
United Arab Emirates
310 0 1 0

Europe Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 Irisney Cezario Barbosa De Lima Irisney Cezario Barbosa De Lima
Ireland
520 1 0 1
2 Marco Daniel De Abreu Marco Daniel De Abreu
Portugal
440 1 0 1
3 Bartosz Derenowski Bartosz Derenowski
Poland
400 1 0 0
3 Aleksandrs  Blins Aleksandrs Blins
Latvia
400 1 0 0
5 Askhab Rasulov Askhab Rasulov
Ukraine
380 1 1 0
6 Evan O'Reilly Evan O'Reilly
Ireland
350 0 2 2
7 Bogdan Cherdentsev Bogdan Cherdentsev
Russia
320 0 1 0
7 Ivan Talloru Ivan Talloru
Italy
320 0 0 3
9 Davinder Cheema Davinder Cheema
United Kingdom
280 1 1 0
9 Pawel Lysowski Pawel Lysowski
Poland
280 1 1 0

North America Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 Ryan Mohr Ryan Mohr
United States
400 1 0 0
2 Polynesis Jackson Polynesis Jackson
United States
240 2 1 0
3 Arnulfo Galindo Arnulfo Galindo
United States
200 1 0 0
3 Tony Lopez Tony Lopez
Puerto Rico
200 1 0 0
3 Raul Martinez Raul Martinez
United States
200 1 0 0
6 Richard  Arreola Richard Arreola
United States
160 0 1 0
6 Julian Lopez Julian Lopez
United States
160 0 1 0
6 Danny An Khoi Vu Danny An Khoi Vu
Canada
160 0 1 0
9 Charles MacGowan IV Charles MacGowan IV
United States
140 1 0 0
9 Andrew Kuntz Andrew Kuntz
United States
140 1 0 0
9 Saturno Mercado Saturno Mercado
United States
140 1 0 0
9 Tim Comer Tim Comer
United States
140 1 0 0

Oceania Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 Charles Hall Charles Hall
Australia
140 1 0 0
1 Chris Chandradjaya Chris Chandradjaya
Australia
140 1 0 0
3 Dane Andrews Dane Andrews
Australia
120 0 1 0
3 Ben Dewson Ben Dewson
Australia
120 0 1 0
5 Nick La Nick La
Australia
100 1 0 0
5 Mehmet Talat Mehmet Talat
Australia
100 1 0 0
7 Haden De Boer Haden De Boer
New Zealand
80 0 1 0
7 Leonardo Correa Leonardo Correa
Australia
80 0 1 0
7 Michael Magno Michael Magno
Australia
80 0 1 0
7 William  Loebis-Arnost William Loebis-Arnost
Australia
80 0 0 0

South America Top 10

# Participant Points Gold Silver Bronze
1 Antonio Neto Antonio Neto
Brazil
700 2 1 1
2 IVO TOMPOROWSKI IVO TOMPOROWSKI
Brazil
430 4 0 0
3 Richard Fairclough Richard Fairclough
Brazil
320 0 1 0
4 GILMAR JUNIOR GILMAR JUNIOR
Brazil
280 2 1 1
5 Vinicius Gomes Vinicius Gomes
Brazil
240 2 0 0
6 FILIPE CARMONA FILIPE CARMONA
Brazil
200 1 0 0
6 MAICON SILVA MAICON SILVA
Brazil
200 1 0 0
6 EDUARDO SA EDUARDO SA
Brazil
200 1 0 0
6 Thiago Silva Thiago Silva
Brazil
200 1 0 0
10 Marcos Paulo Dos Santos Marcos Paulo Dos Santos
Brazil
180 1 0 0
10 Henrique Melhor Dos Santos Henrique Melhor Dos Santos
Brazil
180 1 1 0